Plzeňská filharmonie

Plzeňská filharmonie o.p.s., náměstí Míru 2363/10, Plzeň

Plzeňská filharmonie, dříve Plzeňský rozhlasový orchestr, je těleso s pevnou tradicí a renomé a je orchestrem žádaným a vyhledávaným v České republice i v zahraničí. Orchestr podniká četná zahraniční turné a vystupuje na prestižních pódiích Evropy a USA.

Bohatou historií a stálým důrazem na vysokou interpretační kvalitu svých uměleckých vystoupení přispívá Plzeňská filharmonie dlouhá desetiletí k propagaci města Plzně, regionu, ale i celé České republiky a řadí se tak nejen po umělecké stránce mezi významná česká hudební tělesa.

Plzeňská filharmonie pořádá festival Smetanovské dny.

Ronald Zollman - šéfdirigent - se narodil v belgických Antverpách, kde započal své hudební vzdělání ve věku čtyř let. Později se stal žákem Igora Markeviče a Nadi Boulanger ve Francii a také Hanse Swarovsky a Franca Ferrary v Rakousku a Itálii. Od samého počátku jeho kariéra postupovala velmi rychle. Jako hostující dirigent stál před významnými orchestry všech kontinentů: BBC Symony Orchestra, Orchestre de la Sussere Romande, Residentie Orchestra, Orchester des Hessischen Rundfunks, Scottish Chamber Orchestra, San Diego Symphony, Sydney Symphony Orchestra, Shanghai Symphony Orchestra, Bamberger Symphoniker, Orchestr švédského rozhlasu, Tokio Philharmonic a mnoho dalších. Také hostoval na mnohých festivalech jako například v Edinburgh, ve Flandrech, na Varšavském podzimu, Festival Estival v Paříži, Gulbenkian v Lisabonu, Londýnské Prom...

 

Tomáš Brauner - hlavní hostující dirigent - patří k nejvyhledávanějším dirigentům své generace. Od roku 2018 zastává post šéfdirigenta filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně a hlavního hostujícího dirigenta v Plzeňské filharmonii, se kterou získal v roce 2017 ocenění Classic Prague Awards 2017 v kategorii Nahrávka roku za nahrávku Kompletní dílo pro violoncello a orchestr Bohuslava Martinů, která vyšla u vydavatelství Dabringhaus und Grimm. V roce 2017 získal ocenění Umělecká cena města Plzně za mimořádný umělecký počin pro umělce nad 30 let, jednalo se o nastudování Dvořákova oratoria Stabat Mater s Plzeňskou filharmonií a Filharmonickým sborem Brno. Od roku 2014 se stal hlavním hostujícím dirigentem Symfonického orchestru Českého rozhlasu v Praze. 

Kontakt

  • Centrální rezervační kancelář
  • Perfect System s.r.o.
  • Radlická 3301/68, 150 00 Praha 5
  • +420 277 012 677
  • info@plzenskavstupenka.cz

 

ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Provozovatel

Plzeňské městské dopravní podniky, a.s.
Denisovo nábřeží 920/12,
301 00 Plzeň - Východní Předměstí

IČ: 252 20 683
DIČ: CZ25220683