Plzeň - TURISMUS

Velká synagoga v Plzni - S NÁVŠTĚVOU VĚŽE

Velká synagoga v Plzni se po třech letech rozsáhlé rekonstrukce opět otevřela veřejnosti. Největší synagoga v Česku, druhá největší v Evropě a jedna z pěti největších na světě je postavena v pseudorománském slohu s maurskými prvky. Během komentované prohlídky se seznámíte jak s průběhem výstavby a rekonstrukce synagogy, tak s historií Židovské obce v Plzni a prohlédnete si i novou stálou expozici Tady žili židé.

#prohlídky
#doporučujeme
#unikátní
#novorománskýsloh

Všechny termíny

Neděle

23. 6. 2024


15:30


Velká synagoga v Plzni

Plzeň


300 Kč

Neděle

30. 6. 2024


15:30


Velká synagoga v Plzni

Plzeň


300 Kč

Popis

O PROHLÍDCE

Velká synagoga v Plzni se po třech letech rozsáhlé rekonstrukce opět otevřela veřejnostiNejvětší synagoga v Česku, druhá největší v Evropě a jedna z pěti největších na světě je postavena v pseudorománském slohu s maurskými prvky. 

Během komentované prohlídky se seznámíte jak s průběhem výstavby a rekonstrukce synagogy, tak s historií Židovské obce v Plzni a prohlédnete si i novou stálou expozici Tady žili židé. Specialitou této prohlídky je také návštěva jedné z věží Velké synagogy.

Prohlídka synagogy s průvodcem se koná v neděli vždy od 15:30 a trvá 75 minut. Prohlídka není vhodná pro děti do 6 let. Částečně bezbariérový přístup. (Vzhledem k zimnímu počasí se prohlídky věží konají až od března.)

Účastníci prohlídky se musí dostavit nejpozději 5 minut před prohlídku k hlavnímu vstupu do synagogy, kde je vyzvedne průvodce.

Délka 75 minut