Divadlo Pluto

Revizor aneb Gogol v Plutu

Nestárnoucí Gogolova komedie se odehrává na malém ruském městě, kde bují úplatky, poklonkování, nevzdělanost a hloupost. Místní hejtman dostane zprávu, že se do městečka chystá na inspekci revizor a činovníci města za něj omylem považují šejdíře a malého podvodníčka Chlestakova, který se ubytoval v místním hostinci.

#činohra
#klasika
#komedie
#divadlopluto

Všechny termíny

Pondělí

27. 3. 2023


19:00


Divadlo PLUTO

Plzeň


320 - 390 Kč

Popis

O PŘEDSTAVENÍ

Nestárnoucí Gogolova komedie se odehrává na malém ruském městě, kde bují úplatky, poklonkování, nevzdělanost a hloupost. Místní hejtman dostane zprávu, že se do městečka chystá na inspekci revizor a činovníci města za něj omylem považují šejdíře a malého podvodníčka Chlestakova, který se ubytoval v místním hostinci. Ten neváhá a využije všech výhod, které mu hejtman, jeho žena a jeho kolegové nabízejí. Radostně bere peníze, které mu všichni nutí, ba neváhá si o ně i říci sám, svádí hejtmanovu ženu i jeho dceru a stačí z města odjet včas, než se jeho záměna prozradí…

Komedii N. V. Gogola upravila Jindřiška Kikinčuková.

ÚČINKUJÍCÍ A TVŮRCI

V titulní roli Chlestakova Pavel Kikinčuk a Hejtmana Bronislav Kotiš.

V režii Pavla Kikinčuka dále hrají: Jindřiška Kikinčuková, Veronika Berglová, Přemysl Kubišta, Jiří Bláha, Dalibor Tolaš, Antonín Kaška,Radek Suchý, Michal Košan a další.

Hudební vstupy na harmoniku - Václav Soubusta nebo Jiří Jílek  a na balalajku Jan Čmelák.

Délka 90 minut