DJKT Plzeň

Sněhurka

Dramaturgickou ideu DJKT přivést dětské diváky přitažlivou formou do divadla posiluje baletní soubor svými představeními pro nejmenší, jako U nás to baLETÍ, Malá mořská víla či originálně pojatá Erbenova Kytice. Představeními, která dětem obohacují představivost a zároveň mohou připravit jejich vnímavost pro náročnější baletní tituly. Nyní se k nim připojuje Sněhurka, kterou s jejími sedmi trpaslíky na Malé scéně oživuje choreografka a režisérka Alena Pešková na původní hudbu skladatelky, houslistky, violistky, hráčky na kvinton, performerky a zpěvačky Gabriely Vermelho.

#balet
#pohádka
#maláscéna
#djkt
#vhodnéproděti
#premiéra

Všechny termíny

Neděle

29. 10. 2023


15:00


Malá scéna DJKT

Plzeň


129 Kč

Neděle

29. 10. 2023


17:00


Malá scéna DJKT

Plzeň


129 Kč

Úterý

26. 12. 2023


15:00


Malá scéna DJKT

Plzeň


129 Kč

Předprodej bude zahájen

Úterý

26. 12. 2023


17:00


Malá scéna DJKT

Plzeň


129 Kč

Předprodej bude zahájen

Popis

O PŘEDSTAVENÍ

Dramaturgickou ideu DJKT přivést dětské diváky přitažlivou formou do divadla posiluje baletní soubor svými představeními pro nejmenší, jako U nás to baLETÍ, Malá mořská víla či originálně pojatá Erbenova Kytice. Představeními, která dětem obohacují představivost a zároveň mohou připravit jejich vnímavost pro náročnější baletní tituly.

Nyní se k nim připojuje Sněhurka, kterou s jejími sedmi trpaslíky na Malé scéně oživuje choreografka a režisérka Alena Pešková na původní hudbu skladatelky, houslistky, violistky, hráčky na kvinton, performerky a zpěvačky Gabriely Vermelho. Tandem Pešková – Vermelho již pro plzeňský soubor v minulosti vytvořil originální inscenaci Krvavá svatba dle stejnojmenného dramatu F. G. Lorcy (2013). Aktuálně má balet v režii a choreografii Aleny Peškové ve svém repertoáru velmi vtipně a nápaditě podané Zkrocení zlé ženy, taktéž na originální hudbu (Jan Kučera). Dětským divákům se nyní přibližuje známým příběhem podle slavné knižní předlohy bratří Grimmů, v němž je hlavním motivem boj dobra se zlem.

TVŮRCI

Libreto, choreografie, režie: Alena Pešková
Hudba: Gabriela Vermelho
Scéna: Richard Pešek jr.
Kostýmy: Aleš Valášek

OBSAZENÍ

Sněhurka: Abigail Jayne Baker / Afroditi Vasilakopoulou
Maminka: Lýdie Švojgerová / Alyssia Caldonazzi
Macecha: Sara Aurora Antikainen / Luisa Dawn Isenring
Princ: Gaëtan Pires / Angelos Antoniou
Tatínek: Miroslav Hradil
a další

Délka 60 minut
Bezbariérový vstup