DIVADLO ALFA

SnowBall

Jak se stát někým výjimečným? Jak prorazit ve světě youtuberů? A zároveň vést i život mimo virtuální svět? V malém horském městečku se na první pohled nic neděje, jen pravidelně sněží a lidé si žijí ve své vlastní rutině. Inscenace Snowball vzniká v rámci mezinárodního projektu Connect Up, který se zaměřuje na výzkum a inovace v oblasti divadelní tvorby pro teenagerské publikum. Projektu se účastní společně s Divadlem Alfa dalších 13 divadel z celé Evropy.

#loutkové divadlo
#proděti
#současnédivadlo
#divadlo

Všechny termíny

Pátek

2. 12. 2022


18:00


Divadlo Alfa

Plzeň


110 Kč

Popis

O PŘEDSTAVENÍ

Jak se stát někým výjimečným? Jak prorazit ve světě youtuberů? A zároveň vést i život mimo virtuální svět? V malém horském městečku se na první pohled nic neděje, jen pravidelně sněží a lidé si žijí ve své vlastní rutině. Náš hrdina Adam tráví většinu času hraním her a sdílením svého života na sociálních sítích. A rozhoduje se k životnímu kroku: pozvat na ples spolužačku Evu, která se mu už dlouho líbí. Ta bohužel pokukuje po někom mimořádném, po někom, kdo směřuje k tomu být slavný. Adam se skrz  virtuální realitu seznamuje s Hráčem 999, který mu prozradí tajemství. Tajemství, které by Adamovi mohlo přinést respekt spolužáků a ples s Evou by měl na dosah. Objev tajemných stop ve sněhu proslaví městečko po celém světě, náš hrdina se stává všemi milovaný a uznávaný youtuber. Ale co když je to všechno jen lež a virtuální realita je všude kolem nás?

Termín SNOWBall má v anglickém jazyce (i globálně) několik významů. Může se jednat o sněhovou kouli, ples na závěr zimního semestru, ale i  symbol pro fake news, tedy nepodstatnou vymyšlenou informaci, na kterou se nabalují další a další. V našem představení se budou všechny zmíněné významy prolínat. Hru pro Divadlo Alfa napsal a bude režírovat režisér, scénárista a ředitel Divadla loutek z polského Bialystoku Jacek Malinowski. Tento významn tvůrce je prezidentem polského střediska loutkářské asociace UNIMA. Kromě Polska režíruje v řadě evropských zemí, mimo jiné v Estonsku, Maďarsku, Litvě či na Slovensku.

Titul SNOWBall připravuje v českém jazyce. Inscenace vzniká v rámci mezinárodního projektu Connect Up, který se zaměřuje na výzkum a inovace v oblasti divadelní tvorby pro teenagerské publikum. Projektu se účastní společně s Divadlem Alfa dalších 13 divadel z celé Evropy. V rámci aktivit Connect Up prezentují evropská divadla nová unikátní představení s mezinárodním přesahem, která sledují a reflektují současná témata mladých lidí, jejich způsob vnímání, komunikace a sdílení zkušeností a zážitků.

ÚČINKUJÍCÍ A TVŮRCI

Režie: Jacek Malinowski

Výprava: Michał Wyszkowski

Hudba: Marcin Nagnajewicz

Délka 60 minut