Koncerty Plzeňsko

Fascinující svět hudby - harfa ve francouzské hudbě 19. století

Koncert ve Staré synagoze v Plzni nabídne hudbu Francise Poulence a Erica Satie v podání přední české varhanice Jiřiny Marešové, harfistky Bronislavy Klablenové (spolupracuje se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Orchestrem Státní opery a Národního divadla a dalšími) a fagotistky Anny Farářové.

#koncert
#klasickáhudba
#varhany
#harfa
#dechovénástroje
#náš tip

Všechny termíny

Pondělí

24. 6. 2024


19:00


Stará synagoga v Plzni, Smetanovy sady 5

Plzeň


200 Kč

Popis

O KONCERTU

Účinkují:
Bronislava Klablenová - harfa
Jiřina Marešová - varhany
jako host Anna Farářová - fagot

Program: Francis Poulenc a Eric Satie

Jiřina Marešová patří mezi nejzajímavější české hudební osobnosti mimo jiné i šíří svých aktivit. Mezi přední varhaníky se etablovala na poli staré i soudobé hudby, ale snad ještě výrazněji ve volné improvizaci, která je v současnosti těžištěm její tvorby. Je vyhledávanou komorní hráčkou a o své zkušenosti se dělí v rámci pedagogické práce. V současnosti působí na HAMU a na katedře hudební výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, podílí se na edukačních programech České filharmonie.

Bronislava Klablenová studovala na Pražské konzervatoři a na Ostravské univerzitě ve třídě prof. Libuše Váchalové a Jany Bouškové, u které absolvovala. Je sólovou harfistkou Pražské komorní filharmonie. Dále spolupracuje se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Orchestrem Státní opery a Národního divadla, Českým národním symfonickým orchestrem. Opakovaně účinkuje na Harfových dnech v Ostravě. Absolvovala řadu koncertů v Dánsku, kde uskutečnila živou nahrávku pro Kodaňský rozhlas.

Délka 90 minut