Plzeň si opět připomene události spojené s osvobozením americkou armádou. Výjimečnou atmosféru svobodných oslav zažije město letos potřiatřicáté a dosud společně s některými americkými a belgickými veterány. Program Slavností svobody nabídne příležitost seznámit se s atmosférou vojenských kempů, poznat dobovou techniku, podívat se na komentované ukázky výstroje nebo výzbroje, na zajímavé scénky z běžného života vojáků i obyvatel Plzně a také oblíbený průjezd kolony vojenských historických vozidel Convoy of Liberty po Klatovské třídě. 

center

Akce se bude konat 5.-8. května 2022 na různých místech v Plzni.

 

 

Na co se můžete těšit?

 

Plzeň si opět připomene události spojené s osvobozením americkou armádou. Výjimečnou atmosféru svobodných oslav zažije město letos potřiatřicáté a dosud společně s některými americkými a belgickými veterány. Program Slavností svobody nabídne příležitost seznámit se s atmosférou vojenských kempů, poznat dobovou techniku, podívat se na komentované ukázky výstroje nebo výzbroje, na zajímavé scénky z běžného života vojáků i obyvatel Plzně a také oblíbený průjezd kolony vojenských historických vozidel Convoy of Liberty po Klatovské třídě.


SOUČÁSTÍ PROGRAMU JSOU AKCE:

Convoy of Liberty

Slavnostní večer Thank you, boys! v režii Michala Cabana

Kempy klubů vojenské historie – sadový okruh, U Ježíška

Stezka pro děti

Rozhlasový Big Band Gustava Broma feat. Dan Bárta

Plzeňská filharmonie „The Best of America“

Robert Křesťan & DRUHÁ TRÁVA a další.

 

center

Sadový okruh v centru Plzně se stane dějištěm prvního ročníku festivalu pro rodiny s dětmi, který chce upozornit na některé plzeňské projekty související s ochranou přírody ve městě. Pro návštěvníky budou připravena různá stanoviště, kde například uvidí, jak se čistí voda, jak se správně nakládá s odpady nebo jaké jsou ekologické způsoby vytápění. Festival také nabídne soutěžní zelenou stezku, minikino s filmy o životním prostředí nebo ukázky veřejných ekovozidel.   Akce bude probíhat dne 29. dubna v době od 11 do 19 hodin v Proluce, Křižíkových a Šafaříkových sadech.

 

 

Na co se můžete těšit?

 

Sadový okruh v centru Plzně se stane dějištěm prvního ročníku festivalu pro rodiny s dětmi, který chce upozornit na některé plzeňské projekty související s ochranou přírody ve městě. Pro návštěvníky budou připravena různá stanoviště, kde například uvidí, jak se čistí voda, jak se správně nakládá s odpady nebo jaké jsou ekologické způsoby vytápění.

Festival také nabídne soutěžní zelenou stezku, minikino s filmy o životním prostředí nebo ukázky veřejných ekovozidel. V doprovodném programu vystoupí písničkář Michal Horák, vítěz Českého slavíka 2021 v kategorii Objev roku, nebo klaunka Pepina. Festival připravilo město Plzeň, Dopravní podniky města Plzně, Vodárna Plzeň, Plzeňská teplárenská, Plzeňský Prazdroj, Čistá Plzeň a Nadační fond Zelený poklad.

 

Více na: www.zelene-mesto.eu/festival2022

 

 

 

center

Neváhejte a pořiďte si své místo v DOOSAN Areně na sezonu 2022/2023.

 

Fanoušci si mohou vybrat, zda si zvolí variantu STANDARD nebo EXTRA. První možnost znamená vstup na celou základní část ligy (30 kol), možnost EXTRA zajišťuje i nadstavbu. Samozřejmostí u obou permanentek jsou domácí zápasy MOL Cupu. Poprvé nyní přidáváme i bonus v podobě vstupenky zdarma na první domácí utkání předkola Ligy mistrů. Na všechny další zápasy pak opět chystáme permanentkářům rezervace jejich míst i cenové zvýhodnění.

Každý permanentkář má pak samozřejmě nachystány další benefity. Majitelé permanentních vstupenek jsou jako vždy výrazně zvýhodněni, ve srovnání s ceníkem jednorázového vstupného ušetří výraznou finanční částku. Největší výhodou však je, že mají své místo vždy připravené a nemusí se již o nic starat. Výhoda býti permanentkářem se ukázala i nyní, kdy klub jejich držitelům rezervoval místa například na Limbovo finále či bitvy o titul.

 

VÝHODY PERMANENTEK

 • Vstup na každý domácí zápas FORTUNA:LIGY
 • Vstup na každé domácí utkání MOL Cupu
 • Předkupní právo a zvýhodněné vstupné na domácí utkání evropských pohárů + vstup zdarma na 1. zápas předkola
 • Rezervace svého místa na domácí utkání evropských pohárů (s výjimkou sektorů C, D a částí sektorů S8 a T9)
 • Předkupní právo a výhodnější cena permanentky na nadcházející sezonu
 • Volný vstup na přátelské zápasy A-týmu a na zápasy B-týmu v ČFL
 • Voucher na jednorázovou slevu 200 Kč ve viktoriánské restauraci Klubovka přímo na stadionu při útratě nad 500 Kč, dále pak stálá 10% sleva (obě slevy platí ve všední dny po 16. hodině a o víkendech po celý den, neplatí pro zápasový den) – www.fcvpklubovka.cz.
 • Voucher na jednorázovou slevu 300 Kč ve Viktoria shopu při útratě nad 1000 Kč, dále pak stálá 10% sleva (voucher nelze kombinovat s dalšími vouchery a nevztahuje se na již zlevněné zboží)
 • Řada dalších slev u partnerů klubu
 • Permanentní vstupenku lze nahrát i do mobilní aplikace FC Viktoria Plzeň. Ke stažení na Google Play a Apple store.

 

Návod pro nákup permanentek ZDE - nákupy probíhají po jedné permanentce - jméno u objednávky je tištěno na permici.

 

Sport
Permanentka STANDARD
2022/2023 2000 - 3500 Kč

Sport
Permanentka EXTRA
2022/2023 2600 - 4600 Kč

Blíží se jaro a s ním se můžeme těšit na opětovný rozmach přírody, zejména pak na krásné květy našich oblíbených skalniček. Na to se také těší i plzeňští alpínkáři.

S radostí také sledují ústup pandemie covid 19 a s tím spojené rozvolňování omezení. A právě tato situace umožní alpínkářům po dvou letech odkladů uspořádat opět výstavu „Jaro v alpinu“.


   Výstava bude probíhat ve dnech 5. až 13. května v době od 9 do 19 hodin v zahradě areálu gymnázia v Plzni na Mikulášském náměstí.

 

Na co se můžete těšit?


Dva roky připravované exponáty zajímavých květin a drobných dřevin budou v letošním květnu představeny nejširší veřejnosti
. A nejen exponáty, ale i vždy krásně upravená zahrada potěší návštěvníky.

Jak je pravidlem, výstava bude spojená s prodejem skalniček a drobných dřevin po celou dobu výstavy a ještě 14. května v době od 9 do 12 hodin, kdy bude výstava již ukončena a proto bude vstup do prodeje zdarma. Tradičně zde bude velký výběr okrasných rostlin za bezkonkurenčně nízké ceny. Mnohé zajímavé druhy nelze koupit v běžné obchodní síti.


A pokud se návštěvníci dostatečně nepotěší květinami při výstavě, budou mít možnost si návštěvu zopakovat při „Víkendu otevřených zahrad“ 11. a 12. června vždy od 9 do 17 hodin.

 

 

center

Chcete se stát prodejním místem Plzeňské vstupenky?  Kontaktujte nás a my Vám rádi zašleme podmínky ke spolupráci.

Kontakt

 • Centrální rezervační kancelář
 • Perfect System s.r.o.
 • Radlická 3301/68, 150 00 Praha 5
 • +420 277 012 677
 • info@plzenskavstupenka.cz

 

ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Provozovatel

Plzeňské městské dopravní podniky, a.s.
Denisovo nábřeží 920/12,
301 00 Plzeň - Východní Předměstí

IČ: 252 20 683
DIČ: CZ25220683