Jeder hat seinen Leon
Dne 8. listopadu se bohužel neuskuteční představení „Každý má svého Leona“ v divadle Pluto. Vaše zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na termín 11. prosince. Dne 18.12.2023 se koná derniéra představení! Americký muzikál KAŽDÝ MÁ SVÉHO LEONA ANEB VE DVOU SE TO HRAJE LÍP v hlavních rolích s Markétou Plánkovou a Radkem Zimou. Známá hudební komedie z Broadwaye (v originále They’re Playing Our Song) pochází z pera dramatika Neila Simona, který je držitelem několika prestižních cen Tony Award, což je divadelní obdoba filmového Oscara. Předlohou libreta byl příběh dvou skutečně žijících známých osobností amerického showbusinessu a to Marvina Hamlische (hudebního skladatele) a Carole B. Sagerové (textařky).
Alle Aktion
Montag
11.12.2023
19:00
Plzeň
380 - 480 CZK
Montag
18.12.2023
19:00
Plzeň
380 - 480 CZK
Bezeichnung
ÜBER DAS MUSICAL
Americký muzikál KAŽDÝ MÁ SVÉHO LEONA ANEB VE DVOU SE TO HRAJE LÍP v hlavních rolích s Markétou Plánkovou a Radkem Zimou.
Komorním muzikál, který na podkladě skutečnosti sepsal Neil Simon, hudbu složil Marvin Hamlish s textem Carol B.Sager, v režii Pavla Kikinčuka, dále hrají Markéta Heřmanová, Kateřina Tafatová, Jan Urban a Matěj Merunka nebo David Šponer .
Tato hudební komedie z Broadwaye (v originále They’re Playing Our Song) pochází z pera dramatika Neila Simona. Předlohou libreta byl příběh dvou skutečně žijících známých osobností amerického showbusinessu a to Marvina Hamlische ( hudebního skladatele) a Carole B. Sagerové ( textařky), kteří shodou okolností patří mezi blízké přátele Neila Simona.
Neil Simon, který je držitelem několika prestižních cen Tony Award, což je divadelní obdoba filmového Oscara, si pro muzikál Každý má svého Leona přizval ke spolupráci hvězdu první velikosti v muzikálové tvorbě Marvina Hamlische.
Vynikající muzikálová komedie se odehrává v New Yorku a v Los Angeles, v prostředí tvůrců hudebních hitů. Mladá začínající textařka Sonia Walsková navštíví populárního skladatele Vernona Gersche. Ten rozpozná její talent a nabídne jí spolupráci. Příběh o svérázné dvojici sleduje s vtipnou nadsázkou vznik úspěšného autorského vztahu a jeho přerod do vztahu milostného. Láska Sonii a Vernona, která se objevuje nejen v jejich soukromém životě, ale i v mnoha jejich písních, se však brzo začne komplikovat. Problémem je nejen Soniina chronická nedochvilnost, ale i její ustavičné blouznění o jakémsi Leonovi. Jakkoliv se pracovní vztah ukazuje jako harmonický, vztah partnerský prodělává značnou krizi, pramenící ze vzájemné neschopnosti přizpůsobit se jeden druhému. Kvůli němu se nakonec s Vernonem rozchází. Když se setkají o několik měsíců později, mají pocit, jako by se viděli poprvé! Sonia a Vernon proto musí zvolit čemu dát přednost – kariéře před láskou nebo naopak? Na překvapivé rozhodnutí hlavních představitelů se můžete těšit v našem divadelním představení. Muzikál They’re Playing Our Song“, měl světovou premiéru na Broadwayi v roce 1979.
Představení je vhodné pro mládež od 10 let.