Výstava Povodně 2002

08/08–15/09

 Mázhauz radnice, nám. Republiky

 

Je tomu dvacet let, co se Plzní prohnala tisíciletá voda. Dospěla celá jedna generace, pro kterou je to minulost…

Velkoformátové fotografie v mázhauzu plzeňské radnice a před ní oživí vzpomínky na jednu z největších přírodních katastrof, které kdy Plzeň postihly.  Vernisáž výstavy je naplánována na čtvrtek 11. srpna v 16 hodin, a kromě vzpomínek tehdejších aktérů ji obohatí prezentace hasičské techniky nebo projekce filmů, které zaznamenaly řádění tisícileté vody. Škody v Plzni byly tehdy vyčísleny na 562 milionů korun, spadlo nebo muselo být strženo 22 objektů. Povodní postiženým občanům poskytlo město celkem sto třináct náhradních bytů, z toho natrvalo třicet čtyři. Celkem bylo od 8. do 13. srpna 2002 zaplaveno 1 509 ha území města. Výstava autentických fotografií potrvá do 15. září 2022.


Výstavu pořádá město Plzeň.

 

                                                                            center

Plzeň si opět připomene události spojené s osvobozením americkou armádou. Výjimečnou atmosféru svobodných oslav zažije město letos potřiatřicáté a dosud společně s některými americkými a belgickými veterány. Program Slavností svobody nabídne příležitost seznámit se s atmosférou vojenských kempů, poznat dobovou techniku, podívat se na komentované ukázky výstroje nebo výzbroje, na zajímavé scénky z běžného života vojáků i obyvatel Plzně a také oblíbený průjezd kolony vojenských historických vozidel Convoy of Liberty po Klatovské třídě. 

center

Akce se bude konat 5.-8. května 2022 na různých místech v Plzni.

 

 

Na co se můžete těšit?

 

Plzeň si opět připomene události spojené s osvobozením americkou armádou. Výjimečnou atmosféru svobodných oslav zažije město letos potřiatřicáté a dosud společně s některými americkými a belgickými veterány. Program Slavností svobody nabídne příležitost seznámit se s atmosférou vojenských kempů, poznat dobovou techniku, podívat se na komentované ukázky výstroje nebo výzbroje, na zajímavé scénky z běžného života vojáků i obyvatel Plzně a také oblíbený průjezd kolony vojenských historických vozidel Convoy of Liberty po Klatovské třídě.


SOUČÁSTÍ PROGRAMU JSOU AKCE:

Convoy of Liberty

Slavnostní večer Thank you, boys! v režii Michala Cabana

Kempy klubů vojenské historie – sadový okruh, U Ježíška

Stezka pro děti

Rozhlasový Big Band Gustava Broma feat. Dan Bárta

Plzeňská filharmonie „The Best of America“

Robert Křesťan & DRUHÁ TRÁVA a další.

 

center

Blíží se jaro a s ním se můžeme těšit na opětovný rozmach přírody, zejména pak na krásné květy našich oblíbených skalniček. Na to se také těší i plzeňští alpínkáři.

S radostí také sledují ústup pandemie covid 19 a s tím spojené rozvolňování omezení. A právě tato situace umožní alpínkářům po dvou letech odkladů uspořádat opět výstavu „Jaro v alpinu“.


   Výstava bude probíhat ve dnech 5. až 13. května v době od 9 do 19 hodin v zahradě areálu gymnázia v Plzni na Mikulášském náměstí.

 

Na co se můžete těšit?


Dva roky připravované exponáty zajímavých květin a drobných dřevin budou v letošním květnu představeny nejširší veřejnosti
. A nejen exponáty, ale i vždy krásně upravená zahrada potěší návštěvníky.

Jak je pravidlem, výstava bude spojená s prodejem skalniček a drobných dřevin po celou dobu výstavy a ještě 14. května v době od 9 do 12 hodin, kdy bude výstava již ukončena a proto bude vstup do prodeje zdarma. Tradičně zde bude velký výběr okrasných rostlin za bezkonkurenčně nízké ceny. Mnohé zajímavé druhy nelze koupit v běžné obchodní síti.


A pokud se návštěvníci dostatečně nepotěší květinami při výstavě, budou mít možnost si návštěvu zopakovat při „Víkendu otevřených zahrad“ 11. a 12. června vždy od 9 do 17 hodin.

 

 

center

Sadový okruh v centru Plzně se stane dějištěm prvního ročníku festivalu pro rodiny s dětmi, který chce upozornit na některé plzeňské projekty související s ochranou přírody ve městě. Pro návštěvníky budou připravena různá stanoviště, kde například uvidí, jak se čistí voda, jak se správně nakládá s odpady nebo jaké jsou ekologické způsoby vytápění. Festival také nabídne soutěžní zelenou stezku, minikino s filmy o životním prostředí nebo ukázky veřejných ekovozidel.   Akce bude probíhat dne 29. dubna v době od 11 do 19 hodin v Proluce, Křižíkových a Šafaříkových sadech.

 

 

Na co se můžete těšit?

 

Sadový okruh v centru Plzně se stane dějištěm prvního ročníku festivalu pro rodiny s dětmi, který chce upozornit na některé plzeňské projekty související s ochranou přírody ve městě. Pro návštěvníky budou připravena různá stanoviště, kde například uvidí, jak se čistí voda, jak se správně nakládá s odpady nebo jaké jsou ekologické způsoby vytápění.

Festival také nabídne soutěžní zelenou stezku, minikino s filmy o životním prostředí nebo ukázky veřejných ekovozidel. V doprovodném programu vystoupí písničkář Michal Horák, vítěz Českého slavíka 2021 v kategorii Objev roku, nebo klaunka Pepina. Festival připravilo město Plzeň, Dopravní podniky města Plzně, Vodárna Plzeň, Plzeňská teplárenská, Plzeňský Prazdroj, Čistá Plzeň a Nadační fond Zelený poklad.

 

Více na: www.zelene-mesto.eu/festival2022

 

 

 

center

 

Prodej vstupenek do sektoru hostů na zápas FC Viktoria Plzeň vs. FK Teplice dne 12. 3. 2022.

 

Sport
FC Viktoria Plzeň vs. FK Teplice
12. 3. 2022 18:00 200 - 770 Kč

Page 1 of 2

Contact

Operator

Plzeňské městské dopravní podniky, a.s.
Denisovo nábřeží 920/12,
301 00 Plzeň - Východní Předměstí

IČ: 252 20 683
DIČ: CZ25220683