Plzeň - TURISMUS

Historickým busem po stopách průmyslu na Domažlicku

Vyrazte na zážitkový výlet historickým autobusem ŠKODA 706 RTO – KAR po stopách průmyslu na Domažlicku. Cestou se dozvíte spoustu zajímavostí o pozůstatcích těžby na trase Plzeň – Domažlice od zkušeného průvodce. Navštívíte Důl Na Kole a Kulturní centrum Pivovar Domažlice a cestou zpět se podíváte do Muzea techniky a řemesel v Kolovči.

#prohlídky
#historické
#historickýautobus
#zajímavosti

Všechny termíny

Sobota

24. 8. 2024


8:30


INDUSTRY OPEN

Plzeň


590 Kč

Popis

O AKCI

Už samotná jízda autobusem Škoda 706 RTO – KAR je zážitkem. Výlet strávíte na palubě československého autobusu, který byl vyráběn národním podnikem Karosa mezi lety 1958 a 1972 (první prototyp již roku 1956).

V Domažlicích navštívíte bývalý důl na slídu Důl Na Kole, který je jediným zpřístupněným důlním dílem svého druhu v Česku. Prohlédnete si také Kulturní centrum Pivovar Domažlice, které se po rekonstrukci stalo komunitním centrem města, navštívíte zde výstavu o životě v česko-německém pohraničí i současný minipivovar.

Po prohlídkách Dolu Na Kole a Pivovaru Domažlice je plánovaná přestávka na občerstvení v restauraci Pivovaru Domažlice, které si účastníci hradí sami dle vlastního výběru.

Cestou zpět do Plzně autobus zastaví v Kolovči, kde si prohlédnete Muzeum techniky a řemesel.

Důležité informace

Autobus odjíždí v 8:30 z parkoviště ve Štruncových sadech vedle parkovacího domu Rychtářka. Celková délka výletu je cca 8,5 hod.

Součástí ceny výletu je prohlídka Dolu Na Kole, Kulturního centra Pivovar Domažlice a Muzea techniky a řemesel Koloveč a doprovod a výklad průvodce po celý den.

Akce je pro děti od 6 let, mladším dětem je vstup do Dolu Na Kole zakázán.

Délka 510 minut