! Důležité oznámení v souvislosti s koronavirem !

Vážení návštěvníci,

v souvislosti s momentální situací ohledně koronaviru jsme byli nuceni podobně jako ostatní provozovatelé turistických cílů a organizátoři akcí přistoupit k preventivním opatřením.

 

Od pátku 13. 3. nově do čtvrtka 24.5.  nebo do odvolání se ruší, a to bez náhrady, veškeré komentované prohlídky na obou prohlídkových trasách a kulturní akce v Loosových interiérech.

 

Online platby a převody se vrací automaticky na Váš účet do 30 dnů.

Ohledně vrácení vstupného uhrazeného v hotovosti v Turistickém informačním centru se prosím obracejte tamtéž buď telefonicky 378 035 330, nebo e-mailem info@visitplzen.eu.

Turistické informační centrum je pro návštěvníky do odvolání uzavřeno.

 

Ohledně aktuálních informací o konání prohlídek prosím sledujte naše stránky www.adolfloosplzen.cz. Vaše dotazy Vám taktéž rádi zodpovíme telefonicky nebo e-mailem.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás v lepších časech!

  

Tým Adolf Loos Plzeň
info@adolfloosplzen.cz 

+420 378 037 966

 

Architekt Adolf Loos (1870-1933) patří k světově uznávaným architektům. Je považován za jednoho ze zakladatelů moderního pojetí architektury. Loos byl nejen praktickým architektem, ale také významným teoretikem architektury a do určité míry i filosofem. Radikálně odmítal umělý dekorativismus v architektuře a byl prvním architektem, který oprostil budovy od zdobných prvků v exteriérech i interiérech.
V Plzni získal první zakázku v roce 1907 a s různě dlouhými přestávkami zde působil prakticky až do své smrti. Jeho klientelu tvořili především úspěšní židovští podnikatelé, pro které vytvořil nejméně 13 interiérů bytů, z nichž se dodnes zachovalo osm. Tento soubor je podle odborníků nesmírně cenný i v kontextu celosvětové architektury. Každý z interiérů má navíc svůj osobitý příběh, v němž se prolínají často tragické soukromé osudy jednotlivců s dějinnými událostmi před 2. světovou válkou, v jejím průběhu i v období vlády komunistického režimu.

 

Společná vstupenka na prohlídku dvou přístupných tras Loosovými interiéry za zvýhodněnou cenu 330 Kč (Pouze plné vstupné!)
1. Byty Voglových a Krausových (délka 75-90 minut) – setkání s průvodcem na Klatovské 10
2. Brummelův dům (délka 45-60 minut) – setkání s průvodcem v Husově 58
Termín prohlídky se u každé trasy volí zvlášť, návštěvu je tedy možné rozdělit i do dvou různých dnů.
Při výběru časů v jednom dni je nutné pamatovat, že přechod mezi jednotlivými trasami o délce 15-30 minut absolvuje návštěvník sám (průvodce je na každé trase zvlášť). 

Více informací o trasách naleznete na www.adolfloosplzen.cz případně u obsluhy Turistického informačního centra města Plzně na tel. 378 035 330. 

 

Nákup vstupenky online níže viz SPOLEČNÁ VSTUPENKA.

Kontakt

  • Centrální rezervační kancelář
  • Perfect System s.r.o.
  • Radlická 3301/68, 150 00 Praha 5
  • +420 277 012 677
  • info@plzenskavstupenka.cz

 

ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Provozovatel

Plzeňské městské dopravní podniky, a.s.
Denisovo nábřeží 920/12,
301 00 Plzeň - Východní Předměstí

IČ: 252 20 683
DIČ: CZ25220683