JT PROMOTION s.r.o.

Už tě mám dost

Manželství Lindy a George se po sedmnácti letech octlo v krizi. George vyčpělost soužití na rozdíl od Lindy nevnímá, ale jakmile je přinucen podívat se pravdě do očí, pokusí se zachránit vztah riskantním krokem. Když mu plán nevyjde, odejde z domu, aby dal manželce příležitost „najít samu sebe“... Přijďte si vychutnat tuto komedii pod hvězdným nebem, která je napsaná v nejlepší tradici britského humoru.

#letní scéna
#komedie
#činohra
#kalikovský mlyn
#divadlo
#britský humor
#náš tip

Všechny termíny

Pondělí

9. 9. 2024


19:30


Letní scéna - Kalikovský Mlýn Plzeň

Plzeň


590 - 750 Kč

Popis

O PŘEDSTAVENÍ

Komedie napsaná v nejlepší tradici britského humoru. Krize středního věku po anglicku.

Manželství Lindy a George se po sedmnácti letech octlo v krizi. George vyčpělost soužití na rozdíl od Lindy nevnímá, ale jakmile je přinucen podívat se pravdě do očí, pokusí se zachránit vztah riskantním krokem. Když mu plán nevyjde, odejde z domu, aby dal manželce příležitost „najít samu sebe“. Rozehraje se partie, v níž nemalou roli sehraje i jeho otec a jejich nejlepší přátelé a nad níž se vznáší otázka, zda to přece jen ještě nezkusit... Vtipné dialogy a situační gagy jsou samozřejmou předností této mimořádné komedie uváděné s velkým úspěchem po celém světě.

Představení se koná pod širým nebem.

OBSAZENÍ A TVŮRCI

HRAJÍ: Miloslav Mejzlík, Saša Rašilov, Lída Rašilovová, Martin Písařík / Martin Kraus, Denisa Nesvačilová, Milan Peroutka

REŽIE: Antonín Procházka

AUTOR: Ray Cooney, Earl Barret, Arne Sultan

O KALIKOVSKÉM MLÝNU

Historie tohoto místa na řece Mži, pár minut chůze od historického jádra města Plzně, sahá až do roku 1409.

Po staletí se zde zpracovávalo obilí a vyráběla kvalitní mouka. V průběhu mnoha let se zde vystřídala velká řádka majitelů a mlynářů a časy byly dobré i zlé. Snad nejtěžší období zažil Kalikovský mlýn v roce 1883, kdy celou budovu zachvátil mohutný požár a zcela ji zničil. Na spáleništi zbyly pouze ohořelé obvodové zdi.

Roku 1886 koupil celý objekt pan Hermann Kussi se synem a vše zrekonstruoval a zmodernizoval. V dalších letech byly přistavovány další části až do dnešní podoby. Kalikovský mlýn plnil svou funkci až do roku 2003, kdy už ovšem sloužil pouze jako sklad mouky.

Délka 120 minut

Ukázka představení