O broucích a lidech
Představení se skládá ze dvou nejúspěšnějších kusů divadla BUFO. Tadáda dib tadáda a Ze života obtížného hmyzu. Představení je součástí Festivalu Bez zbytečnejch řečí.
Popis
O PŘEDSTAVENÍ
Anotace: Tadáda dib tadáda
Různých příchodů, přechodů, odchodů, obcházení, scházení, zacházení či vycházení je plné odvěké střetávání mezi mužem a ženou. Na cestě lidskými velkými i malými osudy vás obslouží číšník, kterého jen tak něco nerozhodí, protože... Tadáda dib tadáda...
Anotace: Ze života obtížného hmyzu
Jedna z nejúspěšnějších inscenací divadla Bufo je volně inspirována hrou Karla Čapka. Jeviště se stává vysokou trávou, ve které se pohybují nejrůznější obyvatelé hmyzí říše. Autor v ní nachází humor (často černý), ale i svou osobitou poetiku. Nádherná a výstižná hudba z různých zdrojů dokresluje vtipnou choreografii a často překvapivý děj, kterému nikdy nechybí pointa. Inscenace se sice skládá z uzavřených tanečních čísel, ale díky jednotícímu tématu tvoří celek svým rozsahem odpovídající půlce večera.
Představení je součástí Festivalu Bez zbytečnejch řečí..
TANEČNÍ DIVADLO BUFO
Taneční divadlo BUFO bylo založeno v roce 1991.
Umělecký vedoucí a choreograf Martin Pacek vyučuje na Divadelní fakultě Akademii múzických umění a spolupracuje s mnoha českými divadly.
BUFO, jehož název v sobě skrývá zkratky slov budoucnost folklóru, patří k nejoriginálnějším neprofesionálním tanečním souborům v tuzemsku. Jako hlavní výrazové prostředky preferuje techniky čerpající z pantomimy, výrazového tance, ale také z lidového tance a to nejen českého a moravského, ale i různých evropských zemí. Černý humor, sarkasmus a ironie jsou pak těmi základními prvky, kterými soubor oslovuje diváka.
Soubor má za sebou účinkování na mnoha festivalech, jednak scénického tance, ale i divadelních, např. JIRÁSKŮV HRONOV. V roce 2001 získal na MFF ve Strážnici ocenění za originální přístup k folklóru. V září 2015 a v říjnu 2018 úspěšně vystupoval v kyperské Larnace. O BUFU byly natočeny dva medailony pro Českou televizi a oceněn byl i odbornou taneční kritikou. Za dobu své existence soubor vytvořil více než deset celovečerních premiér.
V roce 2022 oslavilo BUFO oslavilo třicet let účinkování na prknech, která znamenají tanec a letos konečně zavítá i do Plzně.